piątek, 5 lipca 2013

Gdzie mieszkają nasze książki?

My home

:)


Gdzie mieszkają nasze książki? Oczywiście w specjalnie stworzonym dla nich miejscu - bibliotece! Chociaż tak naprawdę to są porozkładane po całym domu.

Uwielbiam książki. Z tym, że od razu się przyznaję. Uwielbiam je nie tylko do czytania, lecz także jako ….. element bardzo stylowej dekoracji za bardzo nieduże pieniądze (ale o tym w innych postach).

Jak powstał u nas kącik (no … raczej powinnam powiedzieć - spory kąt) dla książek?

Z architekturą każdego domku jednorodzinnego często jest podobny dylemat -  w całości zapełnić pokojami, czy też zostawić trochę wolnej, neutralnej funkcjonalnie przestrzeni? My wybraliśmy tę drugą opcję i zarówno na dole, jak i na piętrze mamy takie wolne powierzchnie. Na dole jest to oczywiście hol, na górze – wyszło nam coś w stylu bawialni, gdzie stworzyliśmy otwarty kąt do czytania, … leżenia, obserwowania dzieciaczków, jak się bawią, ….. spania ….., myślenia o niebieskich migdałach ….

Mamy tu regały z książkami, wygodną sofę, kasztany za oknem, dużo lamp.

Miał być klimat lekkiej biblioteki w stylu … trochę pomieszanym. Inspiracją były EICHHOLTZ, AlmiDecor, Riviera Maison. Jedne z moich ulubionych marek wnętrzarskich, ale cenowo ….. tu zamilknę.

Nasza realizacja to zatem zbiór moich polowań – regał zrobiła niewielka firma z Suchej Beskidzkiej (skosy dachowe skutecznie uniemożliwiły zakup gotowych mebli), sofę – zakład rzemieślniczy spod Wrocławia, lampy z licytacji na Allegro, itd.

Jak wyszło? Sami oceńcie


Dziękuję Wam za wizytę i pozdrawiam serdecznie 
4 komentarze:

 1. juz Cie odwiedzam i tu :) jak fajnie, że prowadzisz blog!!! (mreve-deccoria)
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fajnie, że wpadłaś. Trzymam kciuki za Twoją bibliotekę :))))

   Usuń
 2. kiedy slysze haslo Eichholtz ..biore wszystko w ciemno :)) tylko te niebotyczne ceny

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie Violu, ale popatrzymy sobie razem i .... pomarzymy :))))

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...