środa, 10 maja 2017

cztery koncepcje

My home 
Już majówki zakończone?
Jesteście Kochani na miejscu?

Mam taką nadzieję, bo potrzebuję Waszego wsparcia koncepcyjnego :)

...
W czym?

Oczywiście ...... w aranżacji ściany kominkowej :))))
W trakcie majówki nieco myślałam, co zrobić z tą ścianą. Generalnie przyszły mi do głowy cztery różne koncepcje. Z uwagi na fakt, iż dają one zupełnie inne efekty aranżacyjne i wiążą się z różnymi budżetami realizacji, chętnie poznam Wasze opinie. 

Zanim pokażę te cztery koncepcje, słowo wstępu. Głównym mankamentem tej ściany są opaski z marmuru, które kiedyś wydawały mi się fajnym akcentem, ale teraz uważam, że wyglądają staroświecko i w obecnym wydaniu wprowadzają duży chaos aranżacyjny. 

Oczywiście, ktoś by powiedział to je zerwij. Ja jednak tego nie chcę tego robić z kilku względów. Po pierwsze - to jest marmur .... Po drugie - a może kiedyś znów mi się spodoba ... Po trzecie - obawiam się, że wraz z ich zerwaniem poszłaby w ruinę cała ściana i jej zaaranżowanie wiązałoby sie z dużym budżetem. 

Mając w tyle głowy te uwarunkowania, proszę Was o ocenę, jaki Waszym zdaniem kierunek byłby najlepszy :)

Stan wyjściowyKoncepcja pierwsza to zabudowanie witryn szklanymi drzwiami. Jest to technicznie możliwe, chociaż wiąże się ze sporym kosztem ok. 3-4 tys. zł.Koncepcja druga to modyfikacja koncepcji pierwszej w postaci zabudowania samych opasek ościeżnicami, bez drzwi. Koszt ok. 1,5-2 tys. zł.Koncepcja trzecia to kierunek odwrotny wobec dwóch pierwszych, których celem było wtopienie witryn w ściany. W trzeciej koncepcji wyłożyłabym witryny czymś czarnym (tapeta, okleina, itp), co by sprawiło, że witryny stałyby się bardzo wyraźnym elementem aranżacji.  Koszt ok. 500 zł.I koncepcja czwarta. Zasłonięcie witryn grafikami ....Swoje przemyślenia mam, ale chętnie poznam Wasze zdanie. W jakim kierunku byście poszli?


W podziękowaniu ..... bukiet wiosennych kwiatów z naszego ogródka <3


z uściskami 

15 komentarzy:

 1. Jak dla mnie elegancka koncepcja nr 3,
  Pozdrawiam,
  Małgorzata

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem za koncepcją 3, mam wrażenie że 1 i 2 będą się gryzły z marmurem na kominku. Myślę też, że dobrze by temu pięknemu kącikowi zrobiło uspokojenie tych witryn, za dużo się na nich dzieje, bardziej bym widziała prosto poukładane książki i jakieś neutralniejsze dekoracje :) pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Witaj,
  już kiedyś pisałam i podtrzymuję: przyciemnić środek :) Moim zdaniem będzie elegancko i uspokoi wrażenie nieładu.
  pozdrawiam serdecznie
  W.

  OdpowiedzUsuń
 4. Poprzednie komentarze osób skłaniają się do koncepcji z przyciemnieniem, to ja uważam że to zupełnie nie trafiony pomysł, przez ciemne plecy stają się bardzo widoczne, a grafiki jakoś mi nie pasują może przez tą kolorystykę. Najlepszą koncepcją są białe drzwi lub białe opaski te propozycje wyciszą rozgardiasz na półkach. Iwona J.

  OdpowiedzUsuń
 5. Podoba mi się pierwszy pomysł, ale drzwi dałabym proste, lekkie, bez szprosów. A może ciekawy parawan? Pozdrawiam po długim czasie, Przytulia.

  OdpowiedzUsuń
 6. Koncepcja rozjasniajaca. Pozdrawiam A.

  OdpowiedzUsuń
 7. Dla mnie najlepsza jest koncepcja 3. Podobają mi się te witryny , podoba mi się przyciemniony marmur a także wnętrze, zarówno jasne jak i ciemne. Ale...może udałoby się zamocować takie wykończenie górne, taki gzyms jak w rozwiązaniu drugim, ale nie z drewna tylko z tego samego marmuru. pozdrawiam, tula

  OdpowiedzUsuń
 8. Jak dla mnie to zdecydowanie 3 no chyba że dwójka rozjaśnienie ale bez górnych gzymsów.

  OdpowiedzUsuń
 9. koncepcja 2, z tym że dałabym bardzo proste szerokie opaski takie same na goże zamiast tego gzymsu i zrobiła tak aby wyszła z tego całość a nie dwie oddzielne witryny, pozdrawiam małgorzata

  OdpowiedzUsuń
 10. Jak dla mnie koncepcja druga. Pozdrawiam Izabela J.

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja również podpisuję siepod koncepcją nr 2.

  OdpowiedzUsuń
 12. Ale jasne opaski/ew. drzwi nie uporządkują przestrzeni, a jeszcze bardziej wyeksponują ten chaos. Ta wnęka musi zostać wyciszona, a nie dodatkowo wyeksponowana.
  W.

  OdpowiedzUsuń
 13. Zaglądam ciekawa, czy podjęłaś Sylwio już jakąś decyzję ale nie. Czytam powyżej, że witrynki i ich wnętrze wprowadzają chaos, i że trzeba je wyciszyć. Ja się akurat z tym nie zgadzam, wydaje mi się, że dodatkowe drzwiczki, białe czy inne, to nie jest dobry pomysł. Już wolałabym przykleić na całej tej ściance płytę k-g ( z możliwością jej usunięcia ), nakleić listwy, pomalować jak resztę pomieszczenia. I aranżować ją dowolnie. pozdrawiam, tula

  OdpowiedzUsuń
 14. Pani Sylwio a ja mam piątą koncepcję - proszę rozważyć zabudowanie całości płytą gipsowo-kartonową. Moim zdaniem zastosowanie jakiejkolwiek z czterech koncepcji sprawi, że do nie końca będzie Pani zadowolona...na tej ścianie jest już bogaty kominek z pięknym lustrem. Każdy dodatkowy element na tej ścianie jest już zbędny. Wprowadza chaos.Nie wiem tylko czy technicznie jest to możliwe. Jeśli nie, to poszłabym po całości; Pani Sylwio - ostre ciecie- proszę rozważyć pozbycie się ciężkich marmurów. Koszt myślę, że byłby porównywalny ,z pierwszą koncepcją

  OdpowiedzUsuń
 15. Witam ,zdecydowanie koncepcja nr 2:) i zdjęcie 2 doniczek z kominka ,albo postawienie z boku obok siebie ,żeby ołtarzyka nie było;)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...