piątek, 30 września 2016

stolik z Ikea w roli ...

My homeDzisiaj piątek, a to oznacza, że .... za chwilę weekend <3

Postanowiłam zatem pokazać Wam nieco mojej weekendowej "twórczości" ... oczywiście związanej z urządzaniem, przestawianiem, aranżowaniem .... czyli tym, co misie lubią najbardziej :)))))

Ostatnio inspiracją dla mojej weekendowej "twórczości" stał się stolik z Ikea.

Taki zupełnie prosty ... za całe 129 zł .... 
Stolik VITTSJÖ należy do moich ulubionych bazowych projektów IKEA, czyli projektów o uniwersalnej formie, z których można wyczarować wiele różnych aranżacji. 

Mamy go już kilka miesięcy. Stał sobie w naszym salonie i służył .... zupełnie do niczego :))))) 
Pełnił funkcję przede wszystkim podstawki na obraz, którego nie chciało mi się powiesić oraz miejsca na różne "kurzołapki" ....
W nowej aranżacji salonu dotychczasowe miejsce stolika zajęła komoda. Stolik zrobił się zatem "panną do wzięcia". Przymiarki jego zagospodarowania były różne. Ostatecznie stanęło na ....

... "przerobieniu" stolika na minibar

Przy czym muszę w tym miejscu dodać, że słowo "przerobienie" jest zdecydowanie na wyrost, ponieważ wymagało jedynie dorobienia szklanej szybki, która pełni funkcję dolnej półeczki  :))) 

Wyszło to tak ...

Pomysł ze zrobieniem na bazie stolika VITTSJÖ minibaru bardzo mnie ucieszył. Do tej pory nie mieliśmy specjalnego miejsca na różnego rodzaju trunki mniej i więcej procentowe; trzymaliśmy je zamknięte w różnych szafkach. Teraz nasze zapasy stały się jednym z elementów aranżacji jadalni ....  ciesząc oko i podniebienia ... nasze i naszych gości. 

Mam nadzieję, że nowa funkcja stolika spodoba Wam się i może sami coś w podobnym stylu stworzycie u siebie :)))

***

Na koniec chciałam pięknie podziękować ze wszelkie sugestie i podpowiedzi co do galerii, jakie mają zawisnąć nad dwoma komodami w salonie. Jest to ciągle temat otwarty, ale już mniej więcej wiem, w jakim kierunku powinnam iść. 

Uściski piątkowe 


7 komentarzy:

 1. Świetny pomysł i ładnie wyszło. Ja zastanawiam się nad nim jako konsolka do korytarza. Fajna jest ta seria

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratuluję udanego wykorzystania stolika! :) Jeżeli mogę, to sugerowałabym uciąć metalowe uchwyty, które są pozostałością mocowania oryginalnej krótszej półeczki :) Wtedy już zupełnie nie będzie śladu po dawnym Vittsjo ;)
  Ja ze swojego barku na bazie wózka Ikea jestem bardzo zadowolona :) Jednak ze względu na elementy "wychowawcze" trunki nadal pozostają schowane, a wino ma specjalną chłodziarkę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. ojeej jakie piękne zdjęcia, wspaniałe dodatki i te zastawy :) naprawdę idealnie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny pomysł z wyeksponowaniem alkoholi, ładnie to wyszło. Powiedz mi, skąd jest taca, którą masz pod szklankami. Szalenie mi się podoba. Szklanki zresztą też. :-)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo pomysłowo przerobiona konsolka :) Nie jestem zwolenniczką trzymania alkoholi na widoku - sama nie wiem dlaczego bo ciągot do picia nie mam - ale góra podoba mi się bardzo :) Szklaneczki cudne!!!

  OdpowiedzUsuń
 6. a mnie ta seria nie przypadła do gustu, zbyt zimna i prosta ale w tej wersji wygląda rzeczywiście lepiej, ciekawie jakoś po prostu i to jak najbardziej na tak :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...