piątek, 20 stycznia 2017

luxury interior

Inspirations

Nie znam miłośnika pięknych wnętrz, który pozostałby obojętny wobec publikacji pod hasłem luxury interior. Artykuł, strona internetowa, książka, program TV ....... odwołujące się do tego hasła przyciągają jak magnes. 

Mnie także :) Pełna emocji zaczynam oglądać te luksusowe wnętrza i ... najczęściej kończę z wrażeniami mieszanymi. 

Większość z tych wnętrz po prostu mi się nie podoba. Albo są za zimne; brak w nich odrobiny domowej przytulności, tylko marmury, chrom i wysoki połysk. Albo są za "pałacowe" - złoto i "ludwiki" w każdym zakamarku. Albo są w nich za duże przestrzenie - salon, w którym śmiało można urządzać bale karnawałowe bez przesuwania mebli. Albo ..... są tak przeładowane luksusowymi dodatkami, że przypominają muzeum designu. Stąd bardzo rzadko luxury interior trafia do zbioru moich inspiracji. Są jednak perełki, które bardzo mi się podobają i dzisiaj taką perełkę zostawiam Wam na weekend. Wnętrza studia projektowego ELICYON z Londynu, które specjalizuje się w tworzeniu wnętrz luksusowych. Ich realizacje znajdują się m.in. w Londynie, Nowym Jorku i Dubaju. 

W odróżnieniu od wielu firm, aranżujących luksusowe wnętrza, projekty ELICYON to projekty zrealizowane na całkiem niedużych metrażach. Są zaaranżowane w sposób bardzo ciepły i przytulny, czyli z dużą dawką personalnych gadżetów, które są w każdym normalnym domu - zdjęcia, książki, kwiaty, dekoracyjne drobiazgi i ...... duża liczba poduch (kocham!). Istotnym elementem ich aranżacji są także kryształy ... oczywiście najlepszych marek z Baccarat na czele (kocham!!!). 

To wszystko sprawia, że wnętrza ELICYON to jedna z najbardziej ulubionych części mojego zbioru inspiracji. 

Zapraszam zatem na krótki przegląd ich stylu. Zaczynam od zachwycającej sypialni ...  

Kryształy Baccarat ... 
Kilka przykładów aranżacji salonu ... (poduszki!)

Ten ostatni projekt jako inspirację i kierunek myślenia o ustawieniu mebli w salonie polecam szczególnie tym, którzy chcą w jednym pokoju połączyć kominek ze strefą TV ... Jadalnia z dywanem oczywiście ... Jestem ZA!

Inna sypialnia, w której ujęła mnie kolorystyka oraz .... sofka .... CUDO!

Dekoracje i poduszki .... i jeszcze raz poduszki 


A na koniec przykład aranżacji, która udowadnia, że i minimalizm może być przytulny :) 
'
Po większą dawkę inspiracji zapraszam na 
Miłego weekendu :) 4 komentarze:

 1. Piękne inspiracje :)
  Pozdrawiam Cię gorąco Sylwunia

  OdpowiedzUsuń
 2. Jadalnia najbardziej mi sie podoba! I detale. Fajna firma

  OdpowiedzUsuń
 3. Poduszki, zasłony, obrazy i dodatki mega!!! Niektóre wnętrza są dla mnie za zimne ale w każdym znalazłam coś co przyciągnęło moje oko :)) A ten haft... wow :)) Pozdrawiam!!!

  OdpowiedzUsuń
 4. Styl kojarzę, ale nazwy kompletnie nie. Wnętrza kojarzą mi się z wystawkami w salonach, niemożliwymi do zamieszkania - co w tym jest ;-) Nie moja bajka, ale u właściciela mieszkania herbatę bym wypiła :-P

  Pozdrawiam, Ania z D.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...